www.bilgipınarım.com
Tarih-Saat
A Atatürk

Diğer Haberler

Öğrenciler iyi bir lise için SBS'de ter döktü.  (4 Haziran 2011)

1 milyon 70 bin 8'inci sınıf öğrencisinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi.
Bugün saat 10.00’da başlayan ve ilköğretim 8’inci sınıf öğrencileri için yapılan SBS sona erdi. Öğrencilere 100 soru yöneltildi ve 120 dakika süre tanındı.
81 ilin yanısıra Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te yapılan 8’inci sınıf seviye belirleme sınavının sonuçları ise 7 Temmuz’da açıklanacak.
Öte yandan 7’inci sınıfların sınavı ise yarın (05.06.2011) saat 10’da gerçekleştirilecek.
7’inci sınıfların sınav sonuçları da 5 Ağustos’ta açıklanacak.

SBS BAŞLADI
- İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) başladı.
SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen bazı ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek'te yapılıyor.
SBS yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00'da başladı.
Sınava giren 1 milyon 70 bin 148 ilköğretim 8. sınıf öğrencisine 100 soru yöneltilecek ve 120 dakika süre verilecek.
Sınav başladıktan sonra ilk 20 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak, ilk 30 dakika içinde ise sınav salonu terk edilmeyecek. Sınav bitimine 15 dakika kala özürlü öğrenciler hariç sınav salonundan kimse çıkarılmayacak. Sınav salonunda tek aday kalmayacağından dolayı en az 2 aday bırakılacak.
Öğrenciler, sınav salonlarına yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat bulunmaksızın sınava alındı.
Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinden sonra salon başkanı, sınavda uyulacak kuralları hatırlattı, sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kağıtlarını ve soru kitapçıklarını dağıttı.
Sınav esnasında kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi halinde kopya çeken öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili/toplu kopya taraması yapılacak.
Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 8'inci sınıf öğrencileri ise ayrıca bir sınava girmeyecek, SBS sonuçlarına göre PYBS puanı hesaplanacak.
İlköğretim 8. sınıf öğrenci ve velileri sınav bitiminden sonra saat 13.30'da
''http://www.meb.gov.tr'' adresinden sınav soru ve cevap anahtarlarına ulaşabilecek.

Sonuçlar İçin Tıklayınız>>>

 

alt1
 
z
z
z